X
تبلیغات
زولا

دنیای افریت

عکس و متن و فیلم و موسیقی,چهار عنصر اصلی دنیای صفر و یک

سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 07:49

آموزش فتوشاپ (2)

آموزش فتوشاپ 2 ساختن یک

چشم حیواناز افریت ببینید و یاد بگیرید!


پیشنمایش
ابزارهای مورد استفاده در این آموزش:

این آموزش به شما نشان می دهد که چطور چشمانی زیبا و زنده را با photoshop 6.0 یا بالاتر درست کنید و این تکنیک detail زیادی دارد و در نتیجه زمان بیشتری از شما می گیرد . در این آموزش ما بیشتر از ابزار airbrush استفاده می کنیم .  حاضرید؟ شروع می کنیم :


گام 1 : طرح خم خود را با استفاده از photoshop و یا مداد بزنید . اگر طرحتان را با مداد زدید حتما بعد از اسکن نیاز به تمیز شدن دارد . ولی اگر از photoshop استفاده کردید بایید طرح تمیزی مثل این عکس داشته باشید:


گام 2 : حالا با استفاده از ابزار paintbrush ,با قلمی به سایز 13px نواحی موی دور چشم و خود چشم را رنگ کنید . نگران مردمک چشم نباشید , آنرا بعدا اضافه می کنیم . برای موی دور چشم حیوان , smudge را انتخاب کرده و نواحی مرزی را با استفاده از  آن نرم کنید . این کار هنگام اضافه کردن مو خیلی بدرد می خورد .
گام 3 : با استفاده از ابزار airbrush ,با اندازه 1px و انتخاب رنگ قهوه ای کمی تیره تر از چشم , به مردمک چشم detail می دهیم . به جاهایی که رنگ شده دقت کنید . بی عیب و نفص نیست چرا که در طبیعت چیز های کامل خیلی کم پیدا می شوند . این چشم هم  نقاط تیره و ناهماهنگ زیادی دارد.گام 4 : با استفاده از رنگ قهوه ای تیره تر از گام قبل , سعی  کنید  رنگ چشمها را بهتر کنید . حالا تقریبا detail کارمان به چشم می آید !
گام 5 : با قهوه ای حتی تیره تر از قبلی , detailهای دیگری اضافه کنید , بخصوص در حاشیه قرنیه و ناحیه مردمک چشم . اگر دقت کنید می بینید خطوطی تیره به قرنیه اضافه شده است , این خطوط صرفا جهت تنوع دادن به رنگ ها در قرنیه هستند .
گام 6 : حالا با رنگی بسیار روشن تر از رنگ قهوه ای اولیه , شروع  به کشیدن رگه هایی روشن در چشم ( خصوصا در نواحی میانی آن ) می کنیم . حالا چشم ما تازه شبیه چشم های واقعی شده است !
گام 7 : با استفاده از رنگ خاکستری/آبی خیلی تیره (تقریبا مشکی ) , کناره های قرنیه و مردمک را کمی تیره تر کنید


.گام 8 : به نظر می آید که از روی چند گام پریده باشم ؛ ولی خوب تنها کاری که کردم اضافه کردن highlight است . یادتان باشد که highlightها معمولا هیچوقت کاملا سفید نیستند , ولی ما یک استثناء داریم  و آن "نقطه سفید" است . به انعکاس آبی درون چشم دقت کنید . این انعکاس آسمان است که انگار چشم را زنده کرده است . در اینجا آسمان صاف بوده است . برای این که افکتمان زیباتر شود , رگه هایی از سفید هم به پایین چشم اضافه کردم .

گام 9 : برای سایه دادن به پوست دور چشم به سراغ رنگ خاکستری/آبی گام 7 می رویم  . یادتان باشد که این پوست صاف نیست , پس حتما detail پوست را به یاد داشته باشید . این کار باعث می شود کارتان طبیعی تر باشد .
گام 10 : از خاکستری/آبی روشنتری استفاده کنید و به کارتان highlight اضافه کنید . پوست دور چشم کمی خیس است ؛ پس کمی بازتاب دارد . در این مورد از همان آبی درون چشم استفاده می کنیم . کمی هم قهوه ای در نزدیکی گوشه چشم برای تنوع  اضافه کردم .
کار چشم ها تمام شد , حالا می توانید سراغ اضافه کردن  موهای دور آن بروید و کارتان را کامل کنید .

این تکنیک تقریبا برای همه چشم ها , از آدم تا گرگ و هرچیز دیگری که در فکر شما باشد کاربرد دارد .
نمونه هایی دیگر از این دست


امیدوارم خوشتون اومده باشه و ازش به خوبی استفاده کنید!این مقاله توسط امیر.ح نصر ترجمه ، مورد ویرایش و تنظیم شده است در این بخش قرار گرفته.

منبع:
سایت 3dtotal.com


توجه:

این مقاله به صورت اختصاصی
برای سی جی پرشین و وبلاگ دنیای افریت
نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت به همراه نویسنده و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.